Skip to main content
LOGO1 dijitalreklam12
LOGO1 dijitalreklam12
Home » Web Sitesi Erişilebilirlik Politikası

Web Sitesi Erişilebilirlik Politikası

Erişilebilir bir web sitesi sağlama konusundaki taahhüdümüz ve yaklaşımımız

Uygulamamız, teknoloji veya yetenek ne olursa olsun, mümkün olan en geniş kitleye erişilebilecek bir web sitesi sağlama konusunda kararlıdır. Mevcut standartları ve yönergeleri izleyerek web sitemizi erişilebilir ve kullanımı kolay hale getirmek için her türlü çabayı gösterdik.

Web sitesi standartları

Web sitemiz Worldwide Web Konsorsiyumu (W3C) Web İçeriği Erişilebilirlik Yönergeleri ile uyumlu olmayı hedeflemektedir. Bu bağlamda, bu web sitesi uygulanabilir olduğu gibi Seviye AA ve Seviye AAA uyumluluğuna uymaya çalışır.

Bu web sitesinin erişilebilirlik özellikleri

 • Ekran okuyucuları – Görme engelliler veya görme engelli ziyaretçilerimize yardımcı olmak için, web sitemiz ekran okuma yazılımı ile uyumludur.
 • Kod Uyumluluğu – Bu site, HTML ve CSS için W3C standartlarına uygun kod kullanılarak oluşturulmuştur. Standartlara uygun kod, sitenin mevcut tarayıcılarda düzgün görüntülenmesini ve gelecekteki tarayıcılarda doğru görüntülenmesini sağlar.
 • Metin Alternatifleri – Dekoratif görüntüler hariç, kullanıcıya sunulan tüm metin dışı içerikler eşdeğer amaca hizmet eden bir metin alternatifine sahiptir. Ekran okuyucuları daha sonra bu alternatif bilgiyi kullanıcıya görüntünün yerine sunabilir.
 • ARIA Yer İşaretleri – Ekran okuyucuları olanların sayfanın farklı bölümlerine atlamasına izin veren sayfanın bölgelerini tanımlamak için ARIA yer işaretlerini kullanırız.
 • Ana İçeriğe Atla – Tüm sayfalarımızda, kullanıcıların doğrudan sayfanın ana içeriğine atlamasına olanak sağlayan ve başlık içeriğinin art arda yüksek sesle okunmasını önleyen ana içerik bağlantısına bir atlama bulunur.
 • Erişilebilir Formlar – Formlarımız , etiketleri okuyucuların form bilgilerini kullanıcıya sunmasını kolaylaştıracak şekilde form denetimleriyle ilişkilendirmek için uygun işaretlere sahiptir.
 • Başlıklar ve Listeler – Başlıklar ve listeler için doğru işaretlemeyi kullanırız, yani listeler için h1-h6 ve ol, ul ve dl. Başlık işaretlemesi, yardımcı teknolojilerin metnin başlık durumunu kullanıcıya sunmasını sağlar. Bir ekran okuyucu kodu tanıyabilir ve metni, seviyesi, bip sesiyle bir başlık olarak ilan edebilir veya başka bir işitsel gösterge sağlayabilir. Bazı yardımcı teknolojiler, kullanıcıların listeden listeye veya maddeden maddeye geçmesine izin verir.
 • CSS – Metnin görsel sunumunu kontrol etmek için CSS kullanıyoruz. Bu, kullanıcıların, kullanıcı aracısı aracılığıyla metnin görsel özelliklerini gereksinimlerini karşılayacak şekilde değiştirmelerini sağlar. Metin özellikleri, boyut, renk, yazı tipi ailesi ve göreceli yerleştirme gibi yönleri içerir.
 • Metni Yeniden Boyutlandırma – Metin, içerik veya işlevsellik kaybı olmadan, yüzde 200’e kadar yardımcı teknoloji olmadan yeniden boyutlandırılabilir.
 • Raster Görüntüler – Raster resimlerde metin kullanmaktan kaçınırız; bu, kullanıcı temsilcilerinin sayfadaki herhangi bir metni yüksek sesle okumasını ve metni daha okunaklı hale getirmek için özel stil sayfaları uygulamalarını sağlar.
 • Klavye Arabirimi – Site, fareyi kullanamayan insanlar için düşünülerek tasarlanmıştır. Web sitesi, bilgisayarınızın klavyesini kullanarak veya diğer yardımcı cihazları kullanarak gezinebilir. İçeriğin tüm işlevselliği, bir tuş takımı için özel zamanlama gerektirmeden bir klavye arayüzü aracılığıyla çalıştırılabilir. İçeriğin tüm işlevselliği bir klavye veya klavye arayüzü aracılığıyla çalıştırılabiliyorsa, konuşma giriş yazılımı veya ekran gibi klavye emülatörleri gibi davranan alternatif klavyeler veya giriş aygıtları kullanması gerekenlerin yanı sıra vizyonu olmayan kişilerce çalıştırılabilir. klavyeler.
 • İçeriği Yanıp Sönme – Web sayfaları herhangi bir saniyede üç defadan fazla yanıp sönen bir şey içermez veya flaş genel flaş ve kırmızı flaş eşik değerinin altındadır. Bu etkilerin, flaşların yeterince parlak ve büyük olması durumunda nöbetlere neden olduğu bilinmektedir.
 • Sayfa Başlıkları – Web sayfalarımızda konuyu veya amacı tanımlayan başlıklar vardır. Açıklayıcı başlıklar, kullanıcıların içerik bulmasına, içinde kendilerini yönlendirmesine ve içinde gezinmesine yardımcı olur. Açıklayıcı bir başlık, kullanıcının hangi Web sayfasını kullandığını kolayca tanımlamasını ve Web sayfasının ne zaman değiştiğini söylemesini sağlar. Başlık, kullanıcıların sayfa içeriğini okumalarını veya yorumlamalarını gerektirmeden Web sayfasını tanımlamak için kullanılabilir. Kullanıcılar, site haritalarında veya arama sonuçları listelerinde doğru, açıklayıcı başlıklar göründüğünde ihtiyaç duydukları içeriği daha hızlı bir şekilde tanımlayabilirler. Açıklayıcı başlıklar bağlantı metninde kullanıldığında, kullanıcıların ilgi duydukları içeriğe daha doğru bir şekilde gitmelerine yardımcı olur.
 • İçeriği Bulma – Bir Web sayfasını bir dizi Web sayfasını bulmak için birden fazla yol kullanılabilir. Ekmek kırıntıları ve site haritaları sağlıyoruz. Bu, kullanıcıların içeriği en iyi şekilde karşılayacak şekilde içerik bulmasını sağlar. Kullanıcılar bir tekniği diğerlerinden daha kolay ya da daha anlaşılır bulabilirler.
 • Vurgulama – Web sitesi bileşenlerimizin çoğu, odaklandıklarında kullanıcı aracısı tarafından vurgulanmasına izin verir.
 • Varsayılan Dil – Her Web sayfasının varsayılan insan dili programatik olarak belirlenebilir. Birden fazla dili destekleyen konuşma sentezleyicileri, metni, telaffuzu uygun telaffuz ile uygun bir şekilde vurgulayarak, sayfanın diline özgü telaffuz ve sözdizimine yönlendirebilir ve uyarlayabilir.
 • Bileşen Odak – Bileşenlerimizden herhangi biri odaklandığında, bir içerik değişikliği başlatmaz, yani bir bileşen odaklandığında otomatik olarak gönderilen formlar, bir bileşen odaklandığında yeni pencereler açılır.
 • Tutarlı Navigasyon – Web sayfalarımız arasında tutarlı bir navigasyona sahibiz. Bu teknik, seyir bileşenlerinin yerleşimini daha öngörülebilir hale getirir.
 • Form Giriş Hataları – Formlarda, bir giriş hatası otomatik olarak algılanırsa, hatalı olan öğe tanımlanır ve hata kullanıcıya metin olarak açıklanır.
 • Doğru Kodlama – Elementler tam bir başlangıç ​​ve bitiş etiketine sahiptir, elementler özelliklerine göre iç içe geçmiştir, elementler yinelenen nitelikler içermez ve kimlikler benzersizdir. Yardımcı teknolojiler için sorunlara neden olduğu bilinen ve teknik özelliklere uygun olarak kullanılmayan etiketlerin açılmasını ve kapanmasını içeren içeriği ayrıştırmaya çalışırken bilinen bu hatalar.
 • Taşınabilir Belge Biçimi (PDF’ler) – Bu web sitesindeki bazı belgeler PDF biçimindedir. Bu dosyaları açmak için Adobe Acrobat’a ihtiyacınız var. Acrobat’ı ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Adobe Acrobat’ı indirin .

İstisnalar

Kabul edilen yönergelere ve erişilebilirlik ve kullanılabilirlik için en yüksek standartlara uymaya çalışırken, web sitesinin tüm alanlarında bunu yapmak her zaman mümkün değildir.

Gelecek Çabalar

Halen uygulanabilir olduğu gibi Web İçeriği Erişilebilirlik Kılavuzuna (WCAG) 2.0 Seviye AA ve Seviye AAA uygunluğunu sağlamak için çalışıyoruz.

Bu web sitesinin erişilebilirliği hakkında nasıl geri bildirim gönderilir?

Bu web sitesinin erişilebilirliği hakkında geri bildirim bekliyoruz veya herhangi bir nedenle, bu web sitesinin herhangi bir bölümüne erişemiyorsanız, lütfen hemen bizimle iletişime geçin.

Bize e-posta gönderin:

Bizi arayın:

Bize yazın: